SIKÇA SORULAN SORULAR

ÜRÜN HAKKINDA SORU VE CEVAPLAR

Alev Savar nedir?

Alev Savar, yangına müdahale etmek üzere Barkot Güvenlik AR-GE uzmanları tarafından geliştirilmiş, TSE Beyan Doğrulama Sertifikası olan Türkiye’deki tek yangın söndürme spreyidir.

Alev Savar ne işe yarar?

Başta ev ve iş yerleri olmak üzere birçok yaşam alanında oluşabilecek yangınlarda ilk müdahalede etkin sonuç veren Alev Savar, bitkisel yağ, benzin ya da tiner gibi yanıcı sıvılardan meydana gelen yangınları da kısa sürede etkisiz hale getirir. Yanan yüzeyi köpük yapısıyla kaplayarak maddenin oksijenle temasını kesen Alev Savar, soğutucu etki yaparak, yangının başka alanlara sıçramasını, büyümesini ve yeniden yanmasını engeller.

Alev Savar'ın rakiplerinden farkı nedir?

Su bazlı olması ve herhangi bir kimyasal içermemesi nedeniyle cilde temas eden bir tutuşma etkisinde de rahatlıkla uygulanabilir ve herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Alev Savar'ın söndürebileceği yangınlar hangileri?

Genel ev ve ofis ortamlarında, mutfaklarda, motorlu araçlarda, piknik ve kamp alanlarında, akaryakıt istasyonlarında çıkabilecek yangınlara müdahalede kullanılabilir.

Alev Savar nerede üretilmektedir, kim tarafından ithal edilmektedir?

Alev Savar, yangına müdahele etmek üzere üzere Barkot Güvenlik AR-GE uzmanları tarafından geliştirilmiş, TSE Beyan Doğrulama Sertifikası olan Türkiye’deki tek yangın söndürme spreyidir.

Alev Savar'ın kullanım ömrü ne kadardır?

Alev Savar üretim tarihinden itibaren 5 yıl özelliğini korur.

Alev Savar'ı nasıl kullanmalıyız?

Kullanmadan önce çalkalayınız. Tetik kısmındaki emniyet klipsini kırınız. Alevlere en yakın 1 metre mesafeden müdahale ediniz.

Alev Savar'ı kullanırken dikkat etmem gereken şeyler neler?

Alevleri önden arkaya doğru söndürünüz. Açık havada ise rüzgarı arkanıza alınız. Kullanılmış ürünü delmeyiniz ve ateşe atmayınız. Basınçlı kutuyu güneş ışınlarından ve 50 derecenin üzerindeki sıcaklıklardan uzak tutunuz.

Siparişimi verdikten sonra durumunu nasıl takip ederim?

Alışveriş işleminiz tamamlandıktan sonra ekranınıza bir alındı iletisi gelecektir.

Kredi kartımla alışveriş yapmak istiyorum. Bu konuda siteniz ne kadar güvenli?

Firmamız, güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Yani sistemimize girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz sadece bankaya ulaşır. Aktif olarak çözümlenmesi imkansızdır. Sitemizin editörleri de dahil ikinci bir kişi bu bilgilere ulaşamaz.

Kurumlara ve resmi dairelere teklif verebiliyor musunuz?

Kurumlara ve resmi dairelere teklif verebiliyoruz.

Sipariş detayındaki şu (Yeni, Ürün Bekliyor, Hazırlanıyor, Sevk Edildi) kelimeler neler ifade ediyor?

Yeni: Siparişiniz işleme alınmış olup, bu siparişi havale ile aldıysanız havalesi bekleniyor, Kredi kartı ile ödediyseniz, müşteri hizmetleri yetkilimizin müdahalesi beklenmektedir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde sipariş mesai saatleri içindeyse müşteri hizmetleri yetkilimiz kısa sürede siparişinize müdahalede bulunacaktır. Mesai saatleri dışında ise mesai başlar başlamaz siparişinize müdahale edilir. Ama tekrar belirtmek isteriz ki havale ile olan siparişlerde siz havale işleminizi gerçekleştirmeyene kadar siparişiniz işleme alınmaz.


Ürün Bekliyor: Siparişiniz işleme alınmış olup, satın almış oluğunuz ürününüz depolarımızdan, sevkiyat ofisimize beklenmektedir. Bu işlem normal şartlar altında en fazla 24 saat sürmektedir.


Hazırlanıyor: Siparişiniz paketleme ve faturalama durumundadır.


Sevk Edildi: Siparişiniz yetkili kargo firmasına teslim edilmiştir.

Verdiğim siparişimle ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsam ne yapmam gerekiyor?

Siparişlerinizle ilgili her türlü sorun için, info@alevsavar.com adresine mail atabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz en kısa zamanda size dönüş yapacaktır.

Teslimat esnasında nelere dikkat edilmelidir?

Ürün kargo tarafından teslim alınırken, kargo elemanı ile birlikte paketi kontrol ediniz. Ürünün paketinde ya da ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması ya da ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade ediniz. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

ACİL TELEFON NUMARALARI LİSTESİ

  • YANGIN İHBAR: 110
  • AMBULANS: 112
  • POLİS İMDAT: 155
  • ORMAN YANGINI İHBAR: 177